„Karneval“ räägib sellest, kuidas üks maailm läheb üle teiseks ja kuidas teie seda tunnetate.

           Kommersant Daily, Peterburi

  Lavastus „Karneval“ on õrn nagu erinevate maailmade vahel olev piirjoon…

„Karnevalis“ põimuvad visuaalse teatri energia, valge klounaad, assotsiatsioonipantomiim, külmrelvatehnika, tants, iidse rituaaliteatri traditsioonid. Selles on jõudu ja energiat, milles võrdselt esindatud tõsilugu ja mõistujutt, müstilised olendid, inglid ja deemonid, klounitarid ja arlekiinid, reaalsus ja fantaasia.

 

  „Karneval“ hämmastab, üllatab ja paneb mõtlema, nagu kõik teisedki selle teatri tööd. Koreograafia hiilgavasse meisterlikkusesse lõikub assotsiatiivse pantomiimi maine tõde, turuplatsiklounaad läheb üle poeesiaks. Nagu teisigi teatri töid, ei ole ka „Karnevali“ vaja vaadata, vaid tunnetada; samas on see terav, aktuaalne ja piiripealne, nagu GiraffeRoyali etendused alati.

                                                                                     Ekran i stsena, Moskva

 

    See lavastus räägib igaühele erinevatest asjadest. Elu vajalikkusest ja mõttest. Üksindusest, millest kibedamat ei ole. Maailma loomisest. Armastuse tärkamisest. Mehe ja Naise kohtumisest. Tõelisus ja väljamõeldis, müütilised olendid, inglid ja deemonid, klounid ja arlekiinid. Reaalsus ja fantaasia. Kõik on üksteisega põimunud nagu elu ja surm, nagu kurjus ja headus.

                                                                                                     Delfi, Tallinn

   Giraffe Royali „Karneval“ koosneb rohkem kui viieteistkümne aasta jooksul loodud numbritest. Sellest on tingitud ka autorite kasutatud ja väljatöötatud tantsutehnikate mitmekesisus ja erinevate teatritraditsioonide põimumine suhteliselt väikese mahuga lavastuses. Iga stseen kujutab endast teatud etappi teatri loomingulises elus.

                                                                                                Novaja Sibir, Novosibirsk

 

   Kui NEMAD on laval, siis tundub, nagu oleks maakera oma pöörlemist aeglustanud või sootuks teises suunas pöörlema hakanud. Nende etendused on müsteerium. Sõnagi lausumata avavad NAD pealtvaatajatele oma hinge ja see, kes neid kasvõi kordki näinud on, ei saa jääda ükskõikseks.

                                                                                                     ERRi netiportaal

2016

 2015

2013

 2010